Úspěšný seminář s Benem Furmanem

08.05.2011 10:10

Ve dnech 5. a 6.5.2011 se uskutečnil ve Velké Bystřici u Olomouce seminář se světově uznávaným finským koučem Benem Furmanem. Ben, původním  vzděláním psychiatr, se věnuje práci s dětmi (Kids´Skills) a práci ve firmách (reteaming a další techniky). Právě jeho specifické metodě koučování, kterou vytvořili společně s jeho kolegou Tapani Aholou a nazvali jí reteaming, byl věnován tento seminář. Ben účastníky krátce seznámil se základními myšlenkami na řešení orientovaného koučování (solution focused coaching), ze kterého metoda reteaming vychází. Následně prakticky se všemi účastníky pracoval metodou reteamingu, takže všichni měli možnost zažít tuto metodu na sobě a její pomocí pracovat na svých cílech a jejich realizaci.

Velmi jsme oceňovali Benovu schopnost podporovat spolupráci a tvořivost, jako předpoklady úspěchu. Všichni zúčastnění byli pohlceni svojí prací v průběhu reteamingu a výrazně se spolupodíleli na úspěšnosti celého semináře. Tým koučů Dalet děkuje Benovi (kiitollisuus Ben) i všem účastnkům za to, že můžeme tento seminář hodnotit po profesní stránce jako velmi úspěšný a přínosný pro další koučovací práci nás všech.

Jedná se o historický okamžik, protože toto byl první seminář s Benem Furmanem v ČR a první seminář o koučování metodou reteaming v ČR. Současně se po předchozích jednáních stal tým Dalet certifikovaným reteaming institutem pro ČR a byli certifikování historicky první reteaming koučové v ČR, kteří se zařadí mezi reteaming kouče v mnoha zemích světa (www.reteaming.com).

Již nyní se těšíme na další podobné akce a setkání a současně také na realizaci koučování metodou reteaming pro zákazníky v ČR.